Ako zistíte informácie o neznámom telefónnom čísle?

Stáva sa vám, že sa na displeji vášho telefónu objaví neznáme číslo? Hovoríte si čo teraz, kto mi to asi volal? Deje sa dokonca, že ak zavoláte späť, na váš hovor nikto neodpovie. Ak sa vám takéto udalosti už niekedy prihodili, je tu pre vás riešenie, ako im čeliť.

Hľadanie telefónnych čísel

Na internete existujú totiž užívateľské databázy, slúžiace na hľadanie telefónnych čísel s vyššie uvedenými charakteristikami. Slúži ako vyhľadávač telefónnych čísiel, za ktorého pomoci jednoducho zistíte, komu patrí telefónne číslo, objavujúce sa na vašom displeji. Raz pre vždy tak dostanete odpoveď na otázku: kto mi volal.  Vyhľadávanie telefónnych čísel je úplne jednoduché. Ak sa chcete dozvedieť, kto vás to neustále prezváňa či kto vám posiela hŕbu sms, stačí do príslušného boxu zadať telefónne číslo a ak je v databázy, ihneď sa vám zobrazí všetky informácie o ňom. Ak v databáze nie je, budete mať jedinečnú príležitosť ho tam sami vložiť.

Rozsiahla, užívateľmi tvorená, databáza

Obrovskou výhodou tejto online databázy telefónnych čísel je to, že ju tvoria sami používatelia. Vďaka tomu je dostatočne vierohodná a predovšetkým veľmi rozsiahla.  Zároveň je k databázy pripojené užívateľské fórum, na ktorom užívatelia môžu jednotlivé čísla komentovať a diskutovať tu o svojich, predovšetkým negatívnych, skúsenostiach s nimi.  Tieto komentáre potom slúžia, ako základné informácie o telefónnych číslach, na základe ktorých sa ďalší, novo prichádzajúci, užívatelia rozhodujú, či chcú alebo nechcú s hľadaným telefónnym číslom naďalej komunikovať. Celá služba je zadarmo. Je nutné zdôrazniť, že prevažná väčšina hľadaných telefónnych čísel obsahuje nevyžiadané ponuky či slúži ako nevyžiadaná reklama.